Raznovrsne kreativne radionice na temu održivosti

Datum objave: 3. listopada 2024.
Kategorija: Knjižnica | Novosti

U našoj školi temi održivosti posvetili smo ove godine još više pozornosti, a aktivnosti koje smo osmislili bile su raznovrsne. Europski tjedan održivog razvoja (#ESDW2024) relativno je prekratak za sve ono što smo odlučili napraviti s učenicima. Stoga smo intenzivno krenuli u realizaciju.

Svi prvi razredi sudjelovali su u istraživanju posvećenom starim sortama voćaka i stablima voćaka općenito na njihovim okućnicama i voćnjacima. Fotografirali su i opisali svoju najdražu voćku, a među dospjelim radovima ima izrazito uspjelih fotografija. U njihovim osvrtima naći ćete mnoštvo toplih emocija prema članovima obitelji koji su zasadili ta stabla za svoje bližnje, da bi ta stabla još uvijek donosila urod i sljedećim generacijama. Učeničke radove pogledajte i pročitajte osvrte na panoima u međukatu škole. Bravo za sve učenike koji su se uključili u ovo istraživanje!

Sljedeća aktivnost bila je likovna radionica učenika 4. b razreda koji su od 25. do 27. rujna dolazili u školsku knjižnicu kako bi oslikali svoje stablo i omiljene plodove voća. Također su napisali i poruke vezane uz održivi razvoj, pokazujući koliko su svjesni problema suvremenog društva. Njihov rad pogledajte u predvorju škole na staklu kantine.

Treći smjer aktivnosti bilo je recikliranje tkanine i izrada predmeta od starih odbačenih majica. Učenici 2. a i 2. c razreda 2. listopada donijeli su u školu svoje stare odbačene majice koje su izrezali na trakice i izrađivali pletenice, igračke za pse i podloške za posuđe. Od cjelovitih majica izrađivali su torbe za kupovinu, koje možete vidjeti na fotografijama naših manekena. Izrađene predmete od tekstila možete razgledati u 2 vitrine u predvorju škole.

Pohvaljujemo sve učenike koji su sudjelovali u ovom projektu “Recikliranje tekstila i razvoj kreativnosti”. Nadamo se da su se zabavili, ponešto naučili, razvijali svoje kreativne potencijale te da će im uloženi trud donijeti mnoge dobrobiti.

Projekt su zamislile i provele nastavnica Ivana Štiglić i knjižničarka Tatjana Kreštan.