Predstavljanje škole osmašima

Datum objave: 17. travnja 2024.
Kategorija: Aktivnosti | Ostalo

Profesionalno usmjeravanje učenika važno je provoditi kontinuirano, a u skladu s tim i neprestanu promociju škola i njezinih posebnosti. Cilj je pomoći osmašima u izboru srednje škole i budućeg zanimanja.

Školama u tome pomaže CISOK Bjelovar i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Bjelovar koji kontinuirano provode razne aktivnosti na ovom području, različite oblike profesionalnog informiranja i savjetovanja te slične intervencije.

Upravo je u organizaciji CISOK-a i Zavoda za zapošljavanje Bjelovar 16. travnja 2024. održano predstavljanje srednjih škola osmašima. Pun Dom kulture potvrđuje da se radi o važnom događaju u životu ovih mladih ljudi pred kojima je proces biranja budućeg zanimanja i srednje škole. Naša škola predstavljena je pričom i slikom. U predstavljanju je sudjelovao naš učenik Juraj Fadljević i Melissa Gegić (3. a razred). Učenici su govorili o osnovnim informacijama o školi, programima, predmetima, specifičnostima škole, projektima koji se provode, izvannastavnim aktivnostima, opremljenosti, odnosom s nastavnicima, mogućnostima nakon srednje škole te općenito uvjetima upisa. Zanimljivo je bilo čuti i osobna iskustva učenika te prisjećanje na prvi dan škole. Vjerujemo da je ovo bila dobra prilika za bolju informiranost, osviještenost i motivaciju učenika osmih razreda.

Predstavljanje je održano uz podršku pedagoginje Ornele Malogorski koja je pripremila materijale i učenike te ravnateljice Nataše Vibiral koja je bila podrška učenicima na samom događaju, ali i u cijeloj organizaciji ovog događanja.

Puno uspjeha budućim srednjoškolcima!

Ornela Malogorski