Otvorili smo školu osmašima!

Datum objave: 29. svibnja 2024.

Otvorili smo školu osmašima!

Učenici osmih razreda nalaze se pred važnim životnim korakom: koju srednju školu upisati? Znamo da to nije lako pa smo im otvorili svoja vrata kako bi lakše odlučili kamo dalje.

U sklopu Dana otvorenih vrata koji je održan 28. svibnja 2024. godine Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar bila je prepuna radoznalih učenika osnovnih škola. Posjetilo nas je oko 400 učenika osmaša i učitelja bjelovarskih osnovnih škola.

Učenici i nastavnici naše škole priredili su im toplu dobrodošlicu i s entuzijazmom im predstavili sve što naša škola nudi.

Tijekom dana, osmoškolci su imali priliku upoznati se s bogatim programima naše škole. Predstavljeni su programi u kojima se učenici obrazuju u našoj školi: prodavač i komercijalist te su učenici mogli saznati osnovne informacije, pogledati video koji predstavlja navedene programe kao i druge aktivnosti u školi.

Učenici su uz pomoć i podršku  nastavnika predstavili  nastavne sadržaje, demonstrirali  praktične vještine i odgovorili su na sva njihova pitanja. U toj živoj knjižnici naši su učenici otkrili mnoge tajne srednje škole i života srednjoškolaca. Bio ih je užitak gledati i slušati jer su to odlično odradili. Ponosni smo na njih i pokazali su koliko su vrijedni i koliko im je stalo i važno predstaviti svoju školu u najboljem svjetlu.

Osmaši su se okušali u radu na blagajni, aranžiranju, izradi ukrasnih predmeta, saznali su više o Erasmus+ projektima, o mogućnostima rada u učeničkoj zadruzi, radu naših vježbeničkih tvrtki, ponudi i aktivnostima školske knjižnice, Školskom sportskom društvu „Trgokomerc“, izvannastavnim aktivnostima kao što je dramska grupa, pjevanje, ples, sudjelovanje u raznim projektima, a zaigrali su i kviz te su zaslužili i simbolične nagrade.

Osim informativnog dijela programa, bio je tu i zabavni dio. Učenici KTŠ-a su se potrudili da gostima ugode pjesmom i svirkom, te su stvorili veselu i opuštenu atmosferu.

Srdačna dobrodošlica, informativne prezentacije, praktične demonstracije, zabavni program pjesme i svirke – sve je to doprinijelo da Dan otvorenih vrata bude koristan i zanimljiv.

Ovaj događaj je bio sjajan primjer kako timski rad i dobra volja mogu postići izvrsne rezultate. Učenici osnovnih škola su otišli kući bogatiji za nova znanja i dojmove, a učenici i nastavnici KTŠ-a su ponosni na uspješno proveden dan.

Zahvaljujući zajedničkom trudu i dobroj volji, Dan otvorenih vrata KTŠ Bjelovar ostavit će lijepe uspomene kod svih sudionika.  Vjerujemo da će osmaši izabrati srednju školu koju žele te im želimo sreću i uspjeh!

Koordinatorica Dana otvorenih vrata je bila pedagoginja Ornela Malogorski, a sudjelovali su brojni učenici te nastavnici škole: Etelka Testijan Nemet, Jurica Korade, Daniela Ivanov Štimac, Zoran Atlija, Tomislav Cug, Dario Elijaš, Sonja Đuračić, Ivana Štigić, Jadranka Rosić, Spomenka Bohaček, Natalija Konir Ladović, Sanja Papić, Mirela Alebić, Nikolina Marinić i Tatjana Kreštan.

foto: Štefan Brajković

Ornela Malogorski

PRVI DAN NASTAVE, 9. RUJNA 2024.

Poštovani učenici i učenice, roditelji/skrbnici, Pri dan nastave je u ponedjeljak 9. rujna 2024. Učenici trebaju ponijeti olovku i bilježnicu kako bi zapisali osnovne informacije te molimo da ponesu zapisanu e-mail adresu roditelja i telefonski broj roditelja. Učenici...