Izlet u Đurđevac

Datum objave: 14. lipnja 2024.

Svi učenici koji su se ove školske godine posebno istaknuli u izvanškolskm aktivnostima nagrađeni su izletom u obližnji Đurđevac 14. lipnja 2024. u poslijepodnevnim satima. Okupilo se 26 učenika koji su članovi dramske skupine, učeničke zadruge, sportaši, sudionici projekta “Od tekstila i papira do plastike i mode zajedno plovimo u reciklažne vode”, učenici koji su sudjelovali u školskim priredbama, Trgovačkoj srijedi, državnom natjecanju, u projektu #ToNijeLjubav te na državnoj smotri Mirotvorna škola. Glavni vodič bio je profesor Tomislav Cug, a u pratnji učenika bile su još profesorice Sanja Papić, Nikolina Marinić, Ivana Štiglić i Tatjana Kreštan.

U Đurđevcu smo posjetili mini zoološki vrt poznat kao Hrvatska Sahara. Učenici su bili oduševljeni pitomošću tamošnjih životinja i iskoristili su priliku da se poigraju s njima i fotografiraju. Najveća atrakcija bile su deve koje su također spremno pozirale. Potom smo posjetili Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci, koji na multimedijalan način posjetiteljima kroz koncept proširene stvarnosti u zatvorenom prostoru prezentira sve posebnosti pustinjskog krajolika i bogatstvo raznolikosti životinjskog i biljnog svijeta koji živi na pijescima. Iskušali smo suvremenu opremu i različita pomagala koja su nam pružila nove spoznaje, a posebno u načinima prezentiranja istih. Pogledali smo i kratki film o mitologiji, predajama i vjerovanjima koja su prisutna od davnina u Podravini i okolici te čuli legendu o tome kako je Đurđevac dobio ime. Na kraju smo posjetili osebujni geomorfološki fenomen u okolici Đurđevca, poznat kao Đurđevački pijesci. Radi se o najvećim i najvišim eolskim naslagama pijeska u Hrvatskoj. Na sugestiju kako po pijesku valja hodati bos, neki su učenici slijedili primjer profesora Cuga pa su ostavili tragove svojih stopa, da bi na kraju u pijesku napisali i kraticu svoje škole.

U Đurđevcu smo imali i slobodno vrijeme za šetnju, kavu i sladoled. Uz lijepo vrijeme, ugodnu temperaturu i ležeran hodogram izlet je prošao u opuštenoj atmosferi. Nadamo se da će i učenicima ostati u lijepom sjećanju.