Računovodstvo i suradnja s Erste bankom

Datum objave: 24. travnja 2024.
Kategorija: Aktivnosti | Ostalo

I ove školske godine naša škola ostvarila je suradnju s Erste bankom. Djelatnice Erste banke, Slađana Coha i Nikolina Jovičić,  uvijek se rado odazovu našem pozivu.

Cilj realizacije suradnje između Škole i dionika gospodarstva – banke je učenicima prvih razreda iz predmeta Računovodstvo približiti i povezati nastavni sadržaj s primjerima iz prakse.

U svojem izlaganja predstavnice Erste banke su  prikazale  način poslovanja s računima u banci za fizičke i pravne osobe, govorile su o štednim računima i ulaganjima, korištenju bankomata i POS uređaja, plaćanju kreditnim karticama, Internet kupovini, te o digitalnom bankarstvu koje je neizostavno u poslovanju trgovačkih društava, ali i općenito u životu građana. Istaknule su sve prednosti i pogodnosti koje nam pruža aplikacija George i kartica Keksica.

Učenici 1. a i 1. b pažljivo su pratili izlaganje, svojim pitanjima i odgovorima aktivno su se uključivali i međusobno dopunjavali. Ovaj susret važan za nastavu i školu organizirala je nastavnica Spomenka Bohaček.

Djelatnicama banke zahvaljujem  što na ovaj način doprinose unapređenju obrazovnog procesa.

Spomenka Bohaček