Dan planeta Zemlje

Datum objave: 23. travnja 2024.
Kategorija: Učenička zadruga

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje (eng. Earth Day), ove godine već po 54. put. Službena tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje je „Planet protiv plastike“ . Time se ističe potreba o  širenju svijesti o štetnosti plastike te potreba za izbacivanjem iz upotrebe sve plastike za jednokratnu upotrebu. Istovremeno se provodi i pet primarnih  programa, a to su: Veliko čišćenje, Održiva moda, Klimatska i okolišna pismenost, Canopy projekt o važnosti sadnje drveća te Zaustavite plastiku.

Mi smo Dan naše planete  obilježili  na najbolji mogući način, sadnjom! Zadrugari 4.b razreda posadili su grm lovora tako da je naš cvijetnjak od danas bogatiji za još jednu biljku!